Co zrobić z suknia ślubną po weselu?

Aktualizacja: 27 sty 2019


Zachowanie sukni ślubnej na pamiątkę stało się bardzo powszechne z przyczyn sentymentalnych. Zgodnie z tradycją, dobrze zapakowana suknia wędruje na strych dla córki lub wnuczki z myślą, że to właśnie potomstwo wykorzysta je w przyszłości na swój piękny i wyjątkowy dzień.


Wypierz

Pierwszą czynnością, którą należy zrobić z suknią po weselu to wypranie jej. Niezależnie od tego, gdzie odbywało się przyjęcie, zachowanie czystości sukni jest niemal niemożliwe. Najlepszym sposobem na odzyskanie blasku, jest oddanie jej profesjonalnemu czyszczeniu tak szybko, jak to możliwe. Nawet jeśli nie widać żadnych śladów zabrudzenia, warto ją wyczyścić przed schowaniem lub odsprzedażą.


Sprzedaj

Jeśli nie chcesz odczuwać ciężkiego wydatku, którym był zakup sukni Twoich marzeń, zdecyduj się na jej odsprzedanie. Tym rozwiązaniem zwróci Ci się pewna część kosztów, które poniosłaś, a Twoja kreacja przyda się innym nowożeńcom. Sprawi Ci to wiele radości, wiedząc że będziesz mogła uszczęśliwić kogoś innego.

Jest kilka opcji sprzedaży. Sprzedaż bezpośrednia poprzez aukcje internetowe, wykorzystanie serwisów społecznościowych czy chociażby udanie się do komisu rzeczy używanych. Nie warto zwlekać z decyzją o jej sprzedaży, ponieważ szybko zmieniające się trendy nie będą czekać na suknie, która leży u Ciebie w szafie i czeka aż jej fason przestanie być na czasie. Za sprzedaż sukni w najgorętszym okresie możesz uzyskać nawet do 30% pierwotnej wartości.

Wypożycz

Jest to decyzja nieczęsto spotykana, aczkolwiek coraz częściej podejmowana. Markowe fasony prosto od znanych projektantów powinny być dobrym przedmiotem na wypożyczenie. Wiele pań marzy o najmodniejszych kreacjach ze światowych wybiegów, ale przekracza to ich możliwości finansowe. Praktykowane jest również wypożyczanie sukni tylko i wyłącznie na sesje fotograficzną. Nie należy zapominać o sporządzeniu odpowiedniej umowy, która pozwoli zabezpieczyć Cię na wypadek ewentualnych zniszczeń.


Poczekaj na „lepsze czasy”

Moda powraca - w skutek cyklicznie działających trendów. Dziś za 40-letnią suknię w dobrym stanie trzeba zapłacić co najmniej kilka tysięcy złotych. Aby tak się stało nie wystarczy tylko posiadać dawnej sukni, ale również dbać o nią i zapewnić jej miejsce. Po weselu powinna być wyczyszczona odpowiednimi środkami chemicznymi, a następnie włożona do materiałowego pokrowca.


Załóż ponownie

Założenie ponownie sukni ślubnej wiążę się z ogromnym przeżyciem emocjonalnym i gwarantuje niezwykłe doznania podczas odnowienia przysięgi na okrągła rocznice związku. Niemniej jednak, która by to rocznica nie była, wyjście po raz drugi w sukni ślubnej zrobi niesamowite wrażenie na zaproszonych gościach.


Przerób na coś innego

Jeśli czujesz na tyle duży sentyment i nie chcesz się rozstawać ze swoją ukochaną tkaniną, spróbuj wydobyć z niej nowy model. Udaj się do sprawdzonej krawcowej lub jeśli sama posiadasz umiejętności krawieckie, zrób to na własny pomysł. Im prostszy model, tym łatwiejszy do przerobienia. Możliwości jest wiele, np. zmiana na suknię wieczorową lub koktajlową, bądź przerobienie jej na ubranko dla swojej pociechy na chrzciny czy komunię.


Oddaj do odpowiedniej organizacji charytatywnej

Jeżeli kierujesz się szlachetnymi pobudkami, ciekawym rozwiązaniem jest oddanie sukni osobom potrzebującym. Szczęściarą może być zarówno Twoja przyjaciółka, która planuje zakup wymarzonej kreacji, ale jej po prostu nie stać lub Twoja mama, która wymarzyła sobie założenie sukni jeszcze raz na skutek odnowienia przysięgi. Każdy pretekst jest dobry, aby sprawić drugiej osobie przyjemność. Decyzja należy do Ciebie i ważne aby była dobrze przemyślana. Przecież chodzi o jedną z Twoich wartościowych pamiątek. Jeśli nie znasz wśród bliskich osób nikogo, komu mogłaby się przydać, podejmij decyzję o przekazaniu jej na fundacje, a zyski z niej będą przekazane na pomoc poszkodowanych przez los.


Zniszcz w spektakularny sposób

Termin ‘Trash the dress’ oznacza w fotografii ślubnej wykonanie zdjęć w trakcie pomysłowego niszczenia sukni ślubnej. Miejsca na sesje bywają przeróżne - od opuszczonych budynków,plaży, aż do miejsc gdzie znajdują się śmieci.

Ten kontrowersyjny pomysł przywędrował z Las Vegas i staje się coraz bardziej popularny dla odważnych kobiet, które chcą uwiecznić swoje cudowne pamiątki niszcząc je w bardzo różny sposób, od zamoczenia w wodzie, aż po wylanie na nie wymieszanych kolorów. Efekt końcowy po obróbce może zrobić piorunujące wrażenie.

1 wyświetlenia

Kontakt

Jeżeli interesuje Państwa nasza Fotobudka to prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 tel. +48 510 320 740 

 tel. +48 537 860 908

Social Media 

Znajdziesz nas na:

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram