Czy okres świąteczny to dobry czas na uroczystości takie jak ślub i wesele?

Aktualizacja: 27 sty 2019


Wszyscy doskonale wiemy, że najbardziej oblegane miesiące, w których dochodzi do uroczystości zaślubin to czerwiec, sierpień i wrzesień. Czy znacie jakieś pary, które zdecydowały się na taka uroczystość w tle spadających płatków śniegu? Czym kierowały się takie osoby łącząc swój wyjątkowy dzień ze świętami Bożego narodzenia lub sylwestrem? Już śpieszymy z wyjaśnieniem.

Powiedzenie sobie magicznego słowa ,,tak” podczas jednego z najważniejszych świąt w roku nabiera na sile w przeżyciu tego wyjątkowego dnia. Jak dobrze przygotować się do tego wydarzenia, aby nie zatracić się w niskiej temperaturze i trudnym dojeździe na miejsce? Na co wrócić uwagę, aby dobrze wykorzystać atmosferę tego dnia ku większej radości i miłości?

Zimowa sceneria potrafi onieśmielić prawie każdego. Jest to niebywała okazja do wykorzystania niezwykłej aury podczas przygotowań aranżacji wnętrz, czyli odpowiedniego ubrania miejsca zaślubin oraz w sposób wyjątkowy udekorowania miejsca, w którym odbędzie się wesele. Najczęstszym wyborem tematu przewodniego są święta. Kościoły, w których znajdują się choinki, mogą już na samym początku pomóc w początkowej dekoracji oraz w znalezieniu odpowiedniej dla pary inspiracji.

Święta to niewątpliwie okres, w którym goście mają czas wolny dla swoich rodzin, więc odpowiednie ówczesne zakomunikowanie im nie powinno stanąć na przeszkodzie z własnymi planami rodzin i osób zaproszonych na Wasz wyjątkowy dzień.

Często bywa tak, że wada, jaką jest niska temperatura może okazać się niekoniecznie słuszna, ponieważ warto zwrócić uwagę na dłuższą świeżość potraw oraz brak potrzeby włączenia klimatyzacji, co z kolei jest dużym problemem w miesiącach letnich.

Czy muzyczna oprawa wygląda inaczej i wprawia w inny nastrój podczas świąt? Tak, śpiewanie kolęd i innych utworów związanych ze świętami w tym pięknym dniu dla pary młodej przyprawia o dreszcze i oczarowanie. Kto z nas nie lubi śpiewać kolęd? No właśnie, wspólnie śpiewanie świątecznych piosenek karaoke pozwala na głębsze przeżycie i lepszą zabawę w tle Świętego Mikołaja i świątecznych prezentów.

Przejdźmy teraz do argumentów, które w połączeniu z realizmem i zdrowym rozsądkiem niekoniecznie muszą zatrzymać w nas chęć do zorganizowania tego pięknego dnia w świątecznej aurze. Niestety, niska temperatura i trudny dojazd to nie jedyne wady świątecznych wyborów. W wyniku niskiej temperatury, koszty ubioru mogą wzrosnąć, chociażby z powodu konieczności założenia płaszcza lub innego ciepłego okrycia na suknie ślubną. Trudniejszy dostęp do miejscowych sklepów może stanąć na drodze podczas opóźnionego zakupu niektórych elementów dekoracji, czy innych potrzebnych rzeczy. Świąteczny czas charakteryzuje się dłuższym terminem rezerwacji miejsc, a co za tym idzie, wyższymi cenami wynajmu obiektu oraz zatrudnienia osób. Kolejnym utrudnieniem jest mniejszy wybór kwiatów, co zmienia skale pomysłowości i ogranicza zasięg inspiracji.

Świąteczna atmosfera potrafi zdecydowanie przyćmić powyższe wady i ograniczenia, które są tylko lekkim utrudnieniem w organizacji i nie muszą być bardzo istotne. Tradycyjna, biała suknia perfekcyjnie wpasowuje się w tło i atmosferę. Panna Młoda wygląda jak z bajki, więc zdecydowanie się na ślub w okres świąteczny pozwala na jeszcze większe poczucie radości i piękna, a Święta Bożego Narodzenia mogą być wyjątkowe i romantyczne.

0 wyświetlenia

Kontakt

Jeżeli interesuje Państwa nasza Fotobudka to prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 tel. +48 510 320 740 

 tel. +48 537 860 908

Social Media 

Znajdziesz nas na:

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram