Czy poprawiny to konieczność?Poprawiny to czas, w którym po raz kolejny można przeżyć wspaniałe weselne chwile podczas wszelakich konkursów i zabaw. Która rodzina nie chciałaby świętować zawartego już związku małżeńskiego jak najdłużej? Obecnie coraz więcej osób odchodzi od celebrowania związku na drugi dzień, a powodem mogą być chociażby koszty, które ograniczają zakochanych i zmuszają do krótszego świętowania. Urządzenie poprawin jest sporym wydatkiem, więc warto rozważyć za i przeciw obu rozwiązań.


Zalety:


Kolejny dzień zabawy

Jeśli zależy Wam na dłuższym celebrowaniu szczęścia z rodziną, to drugi dzień daje możliwość, aby na spokojnie zatańczyć ze swoją drugą połówką oraz pozwala to na dłuższe rozmowy z dalszymi członkami rodziny.


Dodatkowe atrakcje

Warto odpowiednio zaplanować harmonogram poprawin, aby większość atrakcji nie była tylko pierwszego dnia. Uzyskanie odpowiedniego balansu podczas zabaw, może dobrze urozmaicić czas i zapewnić, że coś będzie się działo.


Nie trzeba organizować żadnego obiadu, grilla czy domowego przyjęcia w rodzinnym gronie.

Dzięki urządzeniu poprawin nie musimy zaprzątać sobie głowy dodatkową organizacją żywności, miejsca, alkoholu itd... Kolejny dzień mocno zakorzenił się w naszej tradycji i odchodzenie od niego jest trudno wytłumaczalne dla zaproszonych gości.

Nie oszukujmy się, wesele nie kończy się tylko na nocy. Zawsze kolejnego dnia organizuje się jakąś dodatkową imprezę, na którą ze względu na ograniczone miejsce zaprasza się okrojone towarzystwo. Podczas poprawin nie musicie zakrzątać sobie głowy stresem związanym z poprzednim dniem. Oddajcie się czystemu świętowaniu!


To właśnie dla Was była pokonana trasa przez Gości

Niezliczone kilometry oraz niekończące się godziny wymagają poświęcenia dla gości dłuższej rozmowy niż wymienienie kilku słów. Następna taka okazja na spotkanie może trafić się dopiero za kilka lat.

Przemierzyli wiele kilometrów, dobrze więc gdybyście mogli spędzić ze sobą chwilę dłużej, bo na pewno nie widujecie się zbyt często. Dodatkowo, goście mają zapewniony ciepły posiłek, który jak najbardziej należy im się przed długą drogą powrotną.


Wady:


Dodatkowa inwestycja

Na dodatkowe koszty składają się:wynajęcie sali, posiłki, alkohol, dj lub zespół muzyczny i zapewne jeszcze jakieś dodatkowe atrakcje, ale warto dobrze zapoznać się z cenami wynajęcia sali, w której organizujecie wesele, ponieważ często jest tak, że jest to na tyle mała kwota, że po odpowiedniej kalkulacji organizowanie czegoś na własną rękę po prostu się nie opłaca.


Wyczerpanie po pierwszym dniu

Głównie chodzi tu o Parę Młodą, która po ciężkim dniu pełnym stresów musi zmierzyć się z kolejnym wysiłkiem jakim są poprawiny.


Sporo osób odmawia przybycia

Należy zrobić dobre rozeznanie kto pojawi się na poprawinach. Warto pytać rodziny jakie ma zdanie na ten temat, aby uniknąć pustych miejsc, które będą oznaczać zmarnowane pieniądze.


A może poprawiny w sobotę?

Zorganizowanie ceremonii zaślubin w piątek i tym samym poprawin w sobotę jest coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem. Nasuwa się pytanie: „Dlaczego?’’. Otóż, jeśli przyjęcie zaplanowane jest tradycyjnie na sobotę, większość gości w skutek niedzielnych poprawin nie będzie mogła pozwolić sobie na pozostanie z Wami. Dotyczy to również osób, które mają do przebycia kilkaset kilometrów i będą musiały wcześniej wyjechać. Warto przemyśleć oba warianty, i który z nich będzie bardziej odpowiedni dla nich.


0 wyświetlenia

Kontakt

Jeżeli interesuje Państwa nasza Fotobudka to prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 tel. +48 510 320 740 

 tel. +48 537 860 908

Social Media 

Znajdziesz nas na:

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram