DJ i Zespół Muzyczny – wady i zalety


Muzyka jest jedną z kluczowych kwestii dotyczących przygotowań weselnych. Wybór pomiędzy DJ-em a zespołem muzycznym jest trudnym zadaniem. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie zarówno DJ jak i zespołu grającego na żywo. Taki wybór to jednocześnie najdroższa opcja, ale również najkorzystniejsza. Dziś dowiecie się jakie są wady i zalety zarówno didżeja, jak i zespołu weselnego.


DJ

W przypadku zatrudnienia didżeja ważne jest jego doświadczenie - niekoniecznie klubowe. Ewidentnymi plusami są: nieograniczony repertuar, oryginalne wykonanie utworów oraz mała lub zerowa częstotliwość przerw na odpoczynek podczas wesela. Usługi didżeja są również nieporównywalnie tańsze w stosunku do zespołu muzycznego.

Czas na wady wyboru DJ-a. Największą niedogodnością jest częste niedostosowanie repertuaru do nastroju gości weselnych. Didżej często ze względu na to, że przeważnie występuje sam, nie dostrzega zmian nastroju gości tak dobrze, jak ma to miejsce w przypadku zatrudnienia zespołu, gdzie gra kilka osób.


Zespół weselny

Coraz więcej młodych par wymaga od zespołu grania tylko i wyłącznie na żywo bez żadnych wspomagaczy typu sekwencer, playback lub półplayback. Obecnie w Polsce jest coraz więcej zespołów, dla których gra na weselu nie jest tylko zajęciem dorywczym, lecz także zawodową profesją. Bardzo popularne na weselach stały się zespoły z sekcją dętą.


Zespoły często posiadają w swoim składzie wodzireja, który prowadzi imprezę weselną, co znacząco uatrakcyjnia przyjęcie. Koszty zespołu są większe w porównaniu do wynajęcia didżeja, lecz nadają przyjemniejszą atmosferę. Najczęstsze problemy to: nieodpowiadające covery znanych piosenek oraz ograniczony repertuar zespołu.

1 wyświetlenia

Kontakt

Jeżeli interesuje Państwa nasza Fotobudka to prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 tel. +48 510 320 740 

 tel. +48 537 860 908

Social Media 

Znajdziesz nas na:

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram