Historia Fotobudki - jak powstała?

Historia fotobudki

Największą popularność fotobudka zdobyła w Stanach Zjednoczonych i to właśnie tam powstało jedne z najlepszych urządzeń rozrywkowych. Twórcą pierwszego modelu był emigrant z Syberii Anatol M. Josepho. Fotobudkę skonstruował i opatentował w 1925r. Fotobudka w tamtym okresie nazywana była fotokabiną ze względu na to, że była ona pomieszczeniem zasłoniętym zasłonką a w środku znajdowała się ławka, na której można było przysiąść. Urządzenie obsługiwał jeden asystent.Anatol M. Josepho otworzył swoje pierwsze studio o nazwie Photomaton na Broadwayu. Jego fotobudkę odwiedzało kilka tysięcy osób dziennie, aby móc za 25 centów zrobić sobie kilka zdjęć na jednym wydrukowanym pasku. Bardzo szybko stało się jasne, że fotobudka to cudowne urządzenie. Zyskały ogromną popularność w całych Stanach Zjednoczonych oraz były już znane w niektórych krajach europejskich. Anatol M. Josepho za swoje urządzenie w 1927r. dostał milion dolarów.

W latach 60. fotokabiny zaczęto wykorzystywać do robienia zdjęć do dokumentów. W tym okresie można było już obsługiwać urządzenie samodzielnie. W późniejszym okresie przełomowe stało się zastosowanie kolorowych zdjęć, jakie znamy dzisiaj.

Dzisiejsza technologia sprawia, że możemy robić znacząco więcej zdjęć w krótszym czasie. Mamy również różne szablony zdjęć oraz niezliczoną ilość teł jakie możemy wykorzystać. Teraźniejsze fotobudki zajmują dużo mniej miejsca od swoich wcześniejszych odpowiedników ale sprawiają nie mniej zabawy jak to było kiedyś.

2 wyświetlenia

Kontakt

Jeżeli interesuje Państwa nasza Fotobudka to prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 tel. +48 510 320 740 

 tel. +48 537 860 908

Social Media 

Znajdziesz nas na:

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram