Jak wybrać najlepszy pierścionek zaręczynowy?

Aktualizacja: 27 sty 2019


To zdecydowanie najpiękniejsza biżuteria, o której marzy każda kobieta. Jest wyrazem miłości i chęci mężczyzny do bycia ze swoją wybranką do końca życia. Często przekazywany jest z pokolenia na pokolenie jako rodzinna pamiątka.


Wygląd pierścionka

Najczęściej pierścionki zaręczynowe są ze złota żółtego lub białego. Spotykamy również droższe platynowe oraz tańsze srebrne. Srebrne pierścionki nie mają zbyt dobrej opinii ze względu na to, że uważa się, że srebro nie jest odpowiednie na taką okoliczność.

Jeżeli chodzi o kamienie szlachetne, z pewnością brylant jest najbardziej znaną opcją. Są one jednak bardzo drogie, dlatego polecamy inne, równie eleganckie - na przykład szmaragd, rubin lub szafir. Zamiast brylantów dobrym zamiennikiem jest tez użycie cyrkonii.

Każdy pierścionek, bez względu na to, z jakiego materiału został wykonany i jaki kamień posiada, będzie dla wybranki na pewno najpiękniejszy.


Na której ręce pierścionek powinien być założony?

Najczęściej spotykamy sytuację, w której pierścionek zakładany jest na placu serdecznym u prawej dłoni. Tak wygląda tradycyjny sposób noszenia go, aż do zawarcia małżeństwa. Nie jest to jednak zasada, którą należy przestrzegać, ponieważ nie została ona ustalona odgórnie.


Dlaczego można nosić pierścionek na lewej dłoni?

Noszenie pierścionka zaręczynowego na lewej dłoni było dawniej w Polsce powszechne. Wszystko zmieniło się od upadku powstania styczniowego. Historia głosi, że narzeczone przekładały pierścionki na drugą dłoń, aby uchronić swoich narzeczonych. Do dzisiaj utrwaliło się, że nosimy pierścionek na prawej dłoni, ale nie jest wcale błędem nosić go na lewej.


Co zrobić w dniu ślubu?

Pierścionek zaręczynowy w dniu zamążpójścia zostaje wymieniony na obrączkę, która łączy wybrankę z partnerem. Bardzo popularne jest zachowanie pierścionka zaręczynowego na prawej ręce, a niekiedy nawet na tym sam samym palcu. Nic dziwnego, ponieważ niesie on ze sobą wiele wspomnień. Można również przełożyć pierścionek na lewą dłoń. Ważne, aby noszenie go było jak najbardziej komfortowe.

0 wyświetlenia

Kontakt

Jeżeli interesuje Państwa nasza Fotobudka to prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 tel. +48 510 320 740 

 tel. +48 537 860 908

Social Media 

Znajdziesz nas na:

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram