Save the date – zarezerwuj datę


Coraz większą popularnością cieszy się tak zwane rezerwowanie daty. Na czym to polega? Już śpieszymy z wyjaśnieniem.


Informacja dla gości

Save the date polega na tym, że Para Młoda wysyła do zapraszanych na ślub gości informację o tym, że odbyły się zaręczyny oraz o dniu, w którym odbędzie się ważna uroczystość. Zazwyczaj taką wiadomość wysyła się na około rok przed planowanym ślubem. W informacji save the date nie znajdziecie informacji o miejscu i godzinie odbycia się ślubu. Nie jest to, też informacja na którą goście odpowiadają. Zaproszone osoby zostają poinformowane tylko o dniu ślubu, co ma wielkie znaczenie.


Do czego potrzebne jest save the date?

Goście dowiadując się o ślubie z wysłanej wiadomości mają możliwość wcześniejszego zaplanowania tego dnia. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza, że ceremonie ślubne zazwyczaj odbywają się w miesiącach letnich, gdy zaproszeni mogą mieć już coś innego w planach. Wysyłając wiadomość save the date na około rok wcześniej unikamy sytuacji, w której psujemy komuś wyjazd urlopowy. Również taka informacja z rezerwacją terminu uchroni Parę Młodą przed sytuacją, w której ktoś inny z rodziny chciałby zrobić jakąkolwiek uroczystość w zaplanowanym terminie ślubu. Save the date w tej sytuacji, praktycznie zarezerwuje wymarzoną datę.


Forma wysłania save the date

Przyjęło się, że wysyła się informację save the date w formie zdjęcia narzeczonych z podpisem dnia ślubu. Są też inne pomysły na przesłanie takiej wiadomości. Można na przykład użyć do tego naklejek do kalendarza, magnesów na lodówkę lub zakładek do książek. Oryginalnym pomysłem jest również wysłanie krótkiego filmu z udziałem narzeczonych.

Save the date jest bardzo praktyczny i niezwykle pomocny w stworzeniu wymarzonego ślubu.

4 wyświetlenia

Kontakt

Jeżeli interesuje Państwa nasza Fotobudka to prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 tel. +48 510 320 740 

 tel. +48 537 860 908

Social Media 

Znajdziesz nas na:

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram