Czy tytanowe obrączki to dobry wybór?

Aktualizacja: 24 sty 2019

Przyzwyczailiśmy się już, że obrączki ślubne są złote. Większość wybiera żółte lub białe złoto jako materiał na obrączki, rzadziej srebro. Jednak coraz większą popularność zyskują obrączki tytanowe.


Z tytanu najczęściej tworzy się kolczyki lub bransoletki do zegarków. Jest on tańszy niż złoto jednak wcale nie prezentuje się gorzej. Tytan to bardzo dobra alternatywa dla innych drogich metali.


Niewątpliwie największą zaletą obrączek tytanowych jest ich cena. Jest on również elegancki jak pozostałe droższe metale. Tytanowe obrączki praktycznie są identyczne, jak te zrobione z białego złota.


Jednak większość par decyduje się na użycie tytanu ze względu na to, że jest on bezpieczny dla alergików. Złoto i srebro w przeciwieństwie do tytanu nie są już takie. To bardzo istotna kwestia przy wyborze obrączek ślubnych, które przecież powinny być na całe życie.


Kolejną zaletą tytanowych obrączek jest ich bardzo wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. To z pewnością bardzo ważna cecha, ponieważ chcemy przecież zachować nasze obrączki na długo.


Korzyścią ich jest też bardzo łatwe czyszczenie. Nie jest ono tak uciążliwe, jak w przypadku złota. Możemy do ich wyczyszczenia użyć płynu do naczyń, co z pewnością jest bezproblemowym zadaniem.


Nic nie jest idealne, obrączki tytanowe mają również swoje wady, a właściwe jedną. Jest nią bardzo mała możliwość dopasowania ich rozmiaru do palca. Oznacza to, że jeżeli w późniejszych latach związku nasz palec spuchnie lub schudnie bardzo ciężko będzie przerobić obrączki tytanowe na inny rozmiar. Możliwe jest ich rozcięcie, które jest jednak bardzo ryzykowne.


Obrączki tytanowe posiadają wiele zalet co stawia je na równi z tymi ze złota. Decyzja, które obrączki wybrać należy już do najważniejszych osób na ślubnym kobiercu czyli Pary Młodej.

11 wyświetlenia

Kontakt

Jeżeli interesuje Państwa nasza Fotobudka to prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 tel. +48 510 320 740 

 tel. +48 537 860 908

Social Media 

Znajdziesz nas na:

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram